Policjanci z zamojskiej komendy uczestniczyli w organizowanych przez szkoły obchodach Pierwszego Dnia Wiosny. Uczniowie ze szkoły w Krasnobrodzie odwiedzili tamtejszy posterunek, natomiast młodzież z zamojskiej Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia wysłuchała prelekcji policjanta na temat bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności osób nieletnich.

   Tradycyjnie w dniu 21 marca placówki oświatowe świętują nadejście wiosny organizując dla swoich uczniów różnego rodzaju atrakcje oraz nietypowe lekcje z udziałem zaproszonych do szkoły gości. Policjanci z zamojskiej komendy bardzo chętnie wyłączają się do udziału w obchodach tego święta. W tym roku uczniowie ze szkoły podstawowej w Kaczórkach oraz Majdanie Wielkim odwiedzili Posterunek Policji w Krasnobrodzie. Zorganizowane przez dzielnicowego sierż. szt. Roberta Wacławskiego spotkanie przybliżyło dzieciom pracę policjantów, uczniowie dowiedzieli się również wielu ciekawych i bardzo ważnych rzeczy na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu, czy też w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. Dodatkową atrakcja dla uczniów była wizyta w posterunku policji psa służbowego. Przewodnik przeprowadził krótki pokaz umiejętności czworonoga oraz przypomniał dzieciom o zasadach postępowania z nieznanymi zwierzętami.  

   Natomiast profilaktyk z zamojskiej komendy asp. Dariusz Kuropatnicki w zamojskiej Rzemieślniczej Branżowej Szkole I stopnia przeprowadził prelekcję na temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Młodzież usłyszała również o zagrożeniach związanych z wyjazdami za granicę oraz zasadach, którymi należy się kierować, aby nie stać się ofiarą handlu ludźmi. Uczniowie dowiedzieli się również o cyberprzemocy oraz odpowiedzialności za obrażanie innych w sieci. Przypomniał również, że z internetu należy korzystać w sposób odpowiedzialny, pamiętając, że stwierdzenie dotyczące anonimowości w sieci jest mitem.
D.K-B