Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Trwa usuwanie awarii sieci ciepłowniczej.

Od soboty prezydent Andrzej Wnuk jest w stałym kontakcie z firmą Veolia i miejskimi służbami. W każdej chwili jesteśmy gotowi pomóc, ale według Veolii przynajmniej na razie wsparcie ze strony miasta nie jest potrzebne.

Pracownicy Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie kontaktują się z podopiecznymi placówki, osobami starszymi, chorymi, i sprawdzają czy nie ucierpiały w wyniku awarii i czy nie potrzebują pomocy.  

***

12.02 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o., stan na godz. 15:00

Trwają prace majace na celu wznowienie ogrzewania dla odbiorców z ulic Odrodzenia i Partyzantów. Aktualnie jesteśmy na etapie odkrycia miejsca awarii która prawdopodobnie znajduje się pod ul. Wyszyńskiego. Prawdopodobne przywrócenie ogrzewania dla w/w odbiorców nastąpi w godzinach nocnych dnia dzisiejszego. Prosimy mieszkańców o jeszcze trochę cierpliwości i wyrozumiałości i przepraszamy za uciązliwości wynikające z braku dostawy ciepła.
 

Marek Schmidt, Członek Zarządu - Dyrektor ds. Technicznych

 

12.02 godz. 8:30 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o.:

- wieczorem ok godz. 23 uruchomiono ogrzewanie dla 11 bloków przy ul. Peowiaków
- we wczesnych godzinach porannych wznowiono dostawy ciepła dla odbiorców ulic Reja, Spadek, Listopadowa, Polna, Lwowska i Młyńska
- trwają prace na odcinku Odrodzenia, Partyzantów gdzie brak ogrzewania uciążliwy jest głównie dla zlokalizowanych tam firm i urzędów
Aktualnie dostawy ciepła przywrócono dla ponad 98 % naszych Klientów
Czynimy wszystko aby uciążliwości wynikające z awarii były jak najmniej dotkliwe.
Dziękujemy za wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia spowodowane brakiem dostaw ciepła.   

Roman Trześniowski -Członek Zarządu, Dyrektor ds. rozwoju Veolia Wschód sp. z o.o.

 

11.02 godz. 20:30 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o.:

- uruchomiono wymiennikownię zasilającą blok przy ul. Kamiennej
- zakończono prace spawalnicze przy ul. Partyzantów obecnie uzupełniamy instalacje,  sprężamy sieć i puszczamy ciepło
- kończymy prace spawalnicze przy ul. Peowiaków ciepło powinno dotrzeć do mieszkańców w późnych godzinach wieczornych 
- wymiana sieci w ul. Hrubieszowskiej i uruchomienie instalacji dla części Nowego Miasta przewidywane jest w godzinach nocnych
 

Roman Trześniowski

Członek Zarządu, Dyrektor ds. rozwoju Veolia Wschód sp. z o.o.

 

11.02 Godz. 9:38 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o.:

- najpoważniejsza awaria dotyczy uszkodzenia magistrali ciepłowniczej 300 mm pod ul. Hrubieszowską w okolicy Hop stopu. Ruch będzie zatrzymany, opracowujemy organizację ruchu i wymieniamy sieć ciepłowniczą pod jezdnią. Naprawa tej sieci przywróci ogrzewanie w ul. Reja, Listopadowej , Spadek , części Polnej i Lwowskiej

- pozostałe ekipy naprawiają sieć w ul. Partyzantów oraz przyłącze do bloku Kamienna 15

- lokalizujemy miejsce awarii przy ul. Peowiaków ( na przeciwko Cmentarza ) - uszkodzone przyłącze do wymiennikowni zasilającej 11 bloków.

Roman Trześniowski

Członek Zarządu

Dyrektor ds. rozwoju

Veolia Wschód sp. z o.o.

 

Godz. 19:00 Informacja od Veolia Wschód sp. z o.o.:

W dniu dzisiejszym przywrócono parametry centralnego ogrzewania na osiedlach Kilińskiego (oprócz bloku Kamienna 15) , Stare Miasto, Orzeszkowej i Oboźna.
Wciąż trwają prace aby przywrócić parametry sieci w części ul. Peowiaków oraz zlokalizować awarię na Nowym Mieście w okolicach Reja, Listopadowej Spadek i części ul. Polnej. Zaniżone parametry są również w okolicach ul.Partyzantów i Koźmiana ale w tych okolicach nie ma wielu odbiorców indywidualnych. 
Spółdzielnie mieszkaniowe i zarządcy budynków zostali poinformowani o awarii. Jesteśmy na bieżąco w kontakcie ze Sztabem Zarządzania Kryzysowego oraz MCPR. Informacji udziela również Pogotowie ciepłownicze pod nr 993. 
Prace będą prowadzone bez przerwy do usunięcia skutków awarii.
Dziękujemy naszym Klientom za okazaną wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia.
 

Roman Trześniowski

Członek Zarządu

Dyrektor ds. rozwoju

Veolia Wschód sp. z o.o.
 
 ***

10.02 godz. 8:30

Jak nas poinformowała firma Veolia, prace przy usuwaniu awarii sieci ciepłowniczej trwały przez całą noc. Niestety okazało się, że doszło do drugiej awarii na dużej magistrali. Bloki przy ul. Reja i Spadek nie mają ogrzewania. Spółka zaangażowała do pracy firmę zewnętrzną, która szuka drugiego źródła wycieku. Awaria, do której doszło wczoraj przy ul. Kilińskiego jest już usuwana, ciepło dziś powinno trafić do mieszkań.

 

9. 02 godz. 21:00

Główna magistrala od Szopinka do ronda przy kinie jest szczelna. Awaria została zlokalizowana- to okolice ul. Kilińskiego. Ze wstepnych ustaleń wynika, że do czasu jej usunięcia, ogrzewania będzie pozbawionych kilka bloków. Do pozostałych mieszkań ciepło popłynie niebawem. Mieszkańcy mogą dogrzewać się grzejnikami elektrycznymi, PGE jest przygotowane na zwiększenie poboru prądu.

 

9.02 godz. 18:20

Awaria nie objęła północnej części miasta. Zamojski Szpital Niepubliczny do północy dostanie "pełną moc" (Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II ma własną kotłownię). Trwa poszukianie źródła wycieku.

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.