Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Na trzy miesiące stracili prawo jazdy dwaj młodzi kierowcy, mieszkańcy gm. Szczebrzeszyn i gm. Biłgoraj. Młodzieńcy zatrzymani zostali przez zamojską drogówkę w związku z przekroczeniem w terenie zabudowanym dozwolonej prędkości. Kierowcy ukarani zostali również mandatami i punktami karnymi.

23-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn zatrzymany został do kontroli drogowej w sobotnie popołudnie. Kierując samochodem audi w Zamościu na ul. Szczebrzeskiej przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 58 km/h. Za popełnione wykroczenie kierowca ukarany został mandatem karnym i punktami. Na trzy miesiące stracił również uprawnienia do kierowania.

W podobny sposób zakończyła się kontrola drogowa podjęta wobec 27-letniego mieszkańca gm. Biłgoraj. Mężczyzna zatrzymany został w m. Żurawnica. Kierował oplem. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, mężczyzna poruszał się z prędkością 106 km/h. 

Od początku roku, zamojscy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym 11 kierującym. W ubiegłym roku takich przypadków było 187. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na naszych drogach. (jk)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.